Category Archives: Güncel

Güncel durulardan gözü ilgilendirenlerin kategorisi

Deniz Ve Havuz Keyfimiz Kaçmasın..

Kavurucu sıcakların yaşandığı bugünlerde hepimiz kendimizi serin sulara bırakmak istiyoruz. Ama yüzdüğümüz sular acaba temiz mi ? İyi klorlanmayan ve mikrop sayımı uygun aralıklarla yapılmayan havuzlar başta konjonktivit olmak üzere birçok göz rahatsızlığına neden olabiliyor. Aynı anda pek çok kişinin yüzdüğü otel , site, yazlık havuzlarında temizliğe çok dikkat edimelidir. Eğer yeterli temizlik yapılmazsa bu… Read More »

Göz Çevresindeki Kırışıklıklar

Yaşlanma etkilerini durdurmak değil ama yavaşlatmak mümkün. Göz çevresini korumak için Göz çevresi cildi, yüzdeki kırışıklıların ilk başladığı bölgedir. Bunun nedeni, göz çevresindeki cildin ince olması, altında yağ dokusu olmaması ve  gözlerin sürekli kısılması, sinirli veya stresli iken yüz ve alın mimiği kullanmak göz çevresindeki kırışıklıkların oluşumunu hızlandırmaktadır.

Göz Damlası Orucu Bozmaz

Malum her sene olduğu gibi bu senede Ramazan ayının gelmesiyle  göz damlası orucu bozarmı ?  Damlamızı iftar ve sahurda damlatsak yetermi hocam soruları gelmeye başladı. Cevabı hemen verip açıklamasını sonra yapalım. Göze katı veya sıvı ilaç koymak, ıslak lens takmak, Hanefi mezhebinde Orucu BOZMAZ !!! Fıkıh kitaplarındaki hüküm şöyledir.